Părinţii viitorilor elevi din clasa pregătitoare, invitaţi la şcoală să vadă unde vor învăţa copiii

Dragi părinți vă așteptăm la Ziua Portilor Deschise, miercuri 06.03.2019, între orele 10-12, pentru a afla noutățile legate de înscrierea în clasa pregătitoare în anul școlar 2019-2020.

La întâlnire sunt invitați și profesorii pentru învățământul primar care predau la clasa pregătitoare, pentru a explica celor interesați programa și modul de desfășurare a activităților.

Cu acest prilej, părinții vor putea vizita școala și clasa pregătitoare amenajată pentru anul școlar viitor, sub conducerea doamnei profesor pentru învățămâtul primar, Mihoc Maria.