Grupul de colindători de la Liceul Teoretic “Petru Maior” va urează Sărbători fericite!

 

Cu glasuri de argint, colindătorii Liceului Teoretic “Petru Maior”, conduși de către profesoara de muzică Ilea Camelia și profesorul de religie Moga Dumitru, au bucurat sufletele creștinilor de la bisericile orașului Ocna Mureș cu colindele duioase pe care aceștia le-au interpretat.

Mulțumim preotului Vasile Armanca, preotului Duda, preotului Marcu și bineînțeles creștinilor care au fost prezenți pentru căldura cu care ne-au primit în casa Domnului! Vă dorim tuturor Sărbători pline de lumină, bucurii și pace în suflete! Crăciun fericit!


Înscrierea în învățământul primar 2019-2020

Înscrierea în învățământul primar se face în baza unei metodologii aprobate de Ministerul Educației.

Astfel copiii, care împlinesc vârsta de 6 ani până la data de 31 august 2019, inclusiv, trebuie să fie înscriși în clasa pregătitoare, în conformitate cu prevederile Legii educației naționale nr. 1/2011.

Copiii care împlinesc vârsta de 6 ani în perioada 1 septembrie - 31 decembrie 2019, inclusiv, pot fi înscriși dacă dezvoltarea lor psihosomatică este corespunzătoare.

Informații utile:

Acte necesare înscrierii


Calendar înscriere_învățământ_primar 2019-2020


Centre și comisii evaluare psihosomatică

Circumscripție LICTPM

Grafic clasa preg. cu întâlnirile

Grafic evaluare psihosomatică

Informații părinți

Metodologie_ înscriere învățământ primar 2019

Numere de telefon utile

Ordin 3191- structura anului școlar 2019-2020

Program înscrieri

Program Ziua Porților Deschise

Partener media